Duke u ngarkuar...
-
+
Bli Tani
Pershkrimi

Libri i Dhurata Shehrit, “Statusi i kritikës” paraqitet me një bazë të fortë etike. Etikë që formalizohet nëpërmjet një ligjërimi të ri konceptual në kritikën letrare shqiptare. Etika ndan, nuk bashkon, por njëkohshëm individualizon. Kritika letrare, si çdo eksperiencë kulturore, është një fakt thellësisht komunikativ dhe Shehri ka konstatuar mungesë komunikimi për mungesë besimi, arsye kjo që me sa duket e ka çuar drejt përkufizimit të “Statusit të kritikës”. Dhurata Shehri me këtë studim vë në diskutim dhe vihet në diskutim. “Statusi i kritikës” është një tekst i vetmuar për një sërë risish e shi për këtë arsye mund të mos kuptohet nga kultura e konsumit akademik, e cila refuzon çdo mesazh që i cenon ritmin monotonik. Karakteristikë e parë e këtij teksti është mosngjashmëria, pasojë e braktisjes së traditës studimore dhe paraardhësve në kritikë, së paku brenda kufijve shtetërorë. (Agron Gjekmarkaj)

Transporti

Tirane 12-24 Ore (100 Leke)

Rrethe 24-48 Ore (200 Leke)

Kosove 72 Ore (5 Euro)

Kodi:#62559

Kategori: Libra, Libra, Shkencor & Studimor

Shtepia botuese Albas
(100% Vleresime)
Vizito dyqanin
Shtepia botuese Albas
Shkarko Gjejevete.al

Perfito 300 leke bonus per shkarkim. Bonus per cdo blerje, produkte falas dhe bonuse ditore.